• 1
  • 2
  • 3

Relacja z biblioteki

30 listopada gościliśmy w Bibliotece Publicznej nr 5 w Kędzierzynie- Koźlu. Ukoronowaniem tygodnia ekologii była rodzinna poczytanka na temat nie zawsze łatwego życia czworonogów. Frekwencja była bardzo zadowalająca, a dzięki serdecznej atmosferze uśmiechy nikomu nie schodziły z twarzy. Główną atrakcją okazała się suczka Bella, od której dzieciaki nie potrafiły się oderwać.

 Podczas bibliotecznego spotkania wszyscy obecni przeczytali po fragmencie książki przygotowanej przez panią Basię (naszą ulubioną bibliotekarkę), a my, jako Towarzystwo chcieliśmy przybliżyć młodym ludziom problemy bezdomności i często bardzo kiepskich warunków bytowania zwierząt.

Dlatego też pani Prezes TPOZ-u w dużym skrócie opowiedziała czym zajmuje się Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt i Opieki nad Zwierzętami, opowiedziała również historie swojej suczki Belli. Następnie do głosu doszli młodzi uczestnicy poczytanki, każdy mógł opowiedzieć o swoim psie, kocie, chomiku, papużce i każdym innym domowym pupilu.

Następnie przyszedł czas na mały konkursik, aby sprawdzić, jak dobrze młodzi kędzierzynianie znają się na rasach psów. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że wszyscy mieli całkiem sporą wiedzę na ten temat, jednak w tej konkurencji najlepsza była dwójka najmłodszych uczestników spotkania. Jeszcze raz bardzo serdecznie im gratulujemy i zazdrościmy tak wspaniałej wiedzy.

Podsumowując cale spotkanie, bardzo nas cieszy fakt, że los zwierząt nie jest obojętny innym ludziom. Cieszy nas również tak ogromne zaangażowanie dzieciaków, ich czynny udział w całym spotkaniu i co najważniejsze chęć kolejnych spotkań, na które my jako Towarzystwo już nie możemy się doczekać.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciakom, ich rodzicom i pani bibliotekarce Basi za zaproszenie i za tak ciepłe przyjęcie.

 

Współpracują z nami