• 1
  • 2
  • 3

Misja

Zwierzę jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia nie jest rzeczą.

Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę !

Światowa Deklaracja Praw Zwierząt UNESCO

Paryż, 10 października 1978 r.

 

Kędzierzyńsko-Kozielskie Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt i Opieki nad Zwierzętami (TPOZ) jest organizacją bardzo młodą, jednak działania polegające na szeroko rozumianej pomocy zwierzętom większość z nas prowadziła wcześniej indywidualnie lub w ramach innych lokalnych organizacji prozwierzęcych.

We wrześniu 2011 roku zdecydowaliśmy o potrzebie powołania stowarzyszenia. Uznaliśmy, że w tej formie łatwiej nam będzie wspierać bezdomne, porzucone, chore  i skrzywdzone zwierzęta, ale również i ludzi, którzy nie bacząc na przeciwności losu i często widoczną niechęć otoczenia, tym zwierzętom pomagają. Po kilku tygodniach formalności 14 listopada 2011 roku TPOZ zostało oficjalnie zarejestrowane.

Nasz podstawowy cel to znajdowanie domów dla porzuconych i niechcianych psów i kotów oraz dokarmianie i leczenie zwierząt bezdomnych i wolnożyjących. Oczekujące na adopcję czworonogi staramy się umieszczać tymczasowo u osób, które wyraziły chęć zaopiekowania się nimi. Niestety tych miejsc jest wciąż zbyt mało, aby pomóc każdemu zwierzęciu w potrzebie. Każdego dnia staramy się rozwiązywać nie tylko bieżące problemy, ale przede wszystkim uczyć ludzi empatii i dzięki temu zmieniać otaczający nas świat na lepszy.

Jesteśmy organizacją non-profit, co oznacza, że nasza działalność nie przynosi zysku, a my sami pracujemy wyłącznie społecznie. W chwili obecnej wszelkie działania stowarzyszenia finansowane są ze składek członkowskich, dobrowolnych wpłat przyjaciół TPOZ, darowizn ludzi dobrej woli i rzadziej przedsiębiorców.

Pozyskane środki finansowe są w całości przeznaczane na leczenie, odrobaczanie, sterylizacje i kastracje, szczepienia ochronne i utrzymanie przebywających pod opieką członków stowarzyszenia psów i kotów. Na miarę naszych skromnych możliwości wspieramy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu, Przytulisko w Dębowej oraz właścicieli czworonogów będących w trudnej sytuacji materialnej, przekazując karmę pochodzącą za zbiórek publicznych oraz zakupioną ze środków własnych Towarzystwa.

Towarzystwo od 14.10.2014 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, który uprawnia do korzystania z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych !

Wszystkich Ludzi Dobrej Woli prosimy: pomóżcie nam ratować zwierzęta, bo lista okrucieństw wobec nich zdaje się nie mieć końca !

Katowane, głodzone, poniewierane, przywiązywane do drzew, by nie mogły się uratować, wieszane i topione, wyrzucane z samochodów - ofiary ludzkiego bestialstwa i niegodziwości.
One tak samo jak ludzie cierpią z odniesionych ran, pragnienia czy głodu; doznają uczuć strachu, rozpaczy i radości. Są wierne i kochają bezgranicznie. Sprawcami ich cierpień są ludzie ! Często anonimowi, lecz czasem żyjący w naszym najbliższym otoczeniu.

W pośpiechu życia i jego trudach obojętniejemy na ciężki los „braci mniejszych”, dlatego prosimy: nie bądźcie obojętni na krzywdę tych, którzy bronić się ani skarżyć się na swój los nie potrafią !
Pamiętaj, że:

                           „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś.”

      A. de Saint-Exupéry

Współpracują z nami