• 1
  • 2
  • 3

Spotkanie z przedszkolakami

Przedszkole nr 26 w Kędzierzynie- Koźlu zorganizowało dla naszego Stowarzyszenia zbiórkę karmy. W podziękowaniu zorganizowaliśmy dla tych wspaniałych dzieciaków krótką pogadankę, na której zjawił się również uroczy przedstawiciel "czterech łap".

Czytaj więcej: Spotkanie z przedszkolakami

Oświadczenie

 W związku z wieloma interwencjami i pytaniami kierowanymi do Prezesa naszego Towarzystwa dotyczącymi prowadzonych przez bliżej nie określone prywatne osoby licznych zbiórek karmy dla zwierząt i środków pieniężnych, w instytucjach, placówkach handlowych, szkołach, przedszkolach, wśród osób prywatnych sugerując, że są robione za zgodą i wiedzą organizacji opiekujących się zwierzętami, oświadczamy, że TPOZ nie upoważniło nikogo do takich czynności.

Czytaj więcej: Oświadczenie

Akcja dokarmiania kotów

  W okresie od października do grudnia 2012 roku roku TPOZ wzięło udział w akcji dokarmiania wolno żyjących kotów na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle, która była realizowana ze środków własnych gminy. Karma była wykładana w miejscach bytowania kotów przez ich społecznych opiekunów lub wolontariuszy współpracujących z naszą organizacją. W rezultacie realizowanego zadania część wolno bytujących kotów z terenu miasta mogła liczyć na  systematyczne dożywianie.

Festyn „Pod psem”

W dniu 26 maja 2012 roku na stadionie w Blachowni odbyła się rodzinna majówka pod hasłem „Festyn pod Psem”. Impreza została zorganizowana przez TPOZ we współpracy ze Szkołą dla Psów MarDOG. W pokazach posłuszeństwa sportowego, w trakcie zabaw ruchowych z dziećmi oraz na torze przeszkód zaprezentowały się psy różnych ras. Można było zobaczyć: pinczery, labradory, owczarki belgijskie, jamniki, dobermany, dogi niemieckie, staffika, owczarka węgierskiego pumi oraz mieszańce. Gościnnie z pokazem Agility wystąpiła grupa Hanys Power Agility Team z Gliwic. Niezwykle widowiskowe łapanie przez psy rzucanych dysków można było oglądać dzięki psom pasterskim rasy border collie, które zaprezentowali trenerzy z Wrocławsko – Opolskiej grupy dogfrisbee. W trakcie imprezy pokazano także psy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie – Koźlu.

Czytaj więcej: Festyn „Pod psem”

Happening „Podaj łapę”

Impreza została zorganizowana 2 czerwca 2012 roku w Hali Sportowej przy ul. Al Jana Pawła II we współpracy z Inspektoratem OTOZ Animals. W roli głównej wystąpiły psy, w tym utytułowany kundelek Dhoro ze Szkoły dla Psów MarDOG. Podczas trwania happeningu na dużym ekranie prezentowano ogłoszenia adopcyjne psów z miejskiego schroniska.

Czytaj więcej: Happening „Podaj łapę”

Współpracują z nami